Zamknij
  • Menu
  • Konto

Urinoloxan dog 60 tabletek

Urinoloxan dog jest preparatem przeznaczonym do uzupełnienia diety psów dorosłych i szczeniąt, które mają szczególne potrzeby żywieniowe, zwłaszcza dla osobników z nawracającymi infekcjami w obrębie dróg moczowych, osobników, u których zdiagnozowano kamicę struwitową lub w przypadku, kiedy chce się jej zapobiegać.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
134,00 zł

Urinoloxan dog

 

Urinoloxan dog 60 tabletekUrinoloxan dog

Przeznaczenie Urinoloxan dog

Urinoloxan dog to mieszanka paszowa dla psów, która wspomaga prawidłowe odżywianie przeznaczona przede wszystkim dla osobników mających problemy z nawracającymi infekcjami dróg moczowych oraz dla osobników, u których zdiagnozowano kamicę struwitową lub w przypadku, kiedy chce się jej zapobiegać. Jest również przeznaczony dla osobników poddawanych zabiegom w obrębie dróg moczowych.

Przed włączeniem do diety psa mieszanki paszowej uzupełniającej dietetycznej Urinoloxan dog zalecamy konsultację z lekarzem weterynarii. Przed przedłużeniem okresu stosowania Urinoloxan dog należy zasięgnąć opinii lekarza weterynarii lub specjalisty ds. żywienia. Podczas stosowania Urinoloxan dog należy zapewnić Twojemu psu ciągły dostęp do wody pitnej.

Skład Urinoloxan dog

Składniki Urinoloxan dog wpływają na ograniczanie przylegania bakterii do ściany pęcherza moczowego. Wykazują działanie bakteriostatyczne i moczopędne. Składniki obniżają pH moczu i pozytywnie oddziałują na naturalną immunologiczną barierę dróg moczowych.

Ekstrakt z żurawiny amerykańskiej (Vaccinium macrocarpon), standaryzowany na 10% zawartość proantocyjanidyn- PAC i zawierający kwas hipurowy działa bakteriostatycznie i wpływa na obniżenie pH moczu.

Ekstrakt z pietruszki zwyczajnej (Petroselinum crispum) wykazuje silne działanie przeciwzapalne oraz moczopędne.

Glukozamina krystaliczna działa zabezpieczająco na błonę śluzową nabłonka dróg moczowych.

Witamina C wpływa na obniżenie pH i działa bakteriostatycznie.

 

Urinoloxan Dog

Problemy z drogami moczowymi. Nawracająca infekcja u psa

Problemy z drogami moczowymi u psów mogą mieć bardzo różne podłoże. Mogą być związane z wadami wrodzonymi czyli rozwojowymi – należy do nich na przykład nieprawidłowa budowa układu moczowego. Najczęściej występującymi nieprawidłowościami są zapalenia o podłożu bakteryjnym lub idiopatycznym. Często rozpoznawane są także kamice. Zdarzają się również problemy z drogami moczowymi wynikłe z urazów bądź takie, których przyczyną może być nawet nowotwór. 

Jak dbać o drogi moczowe u psa?

Istotne znaczenie w profilaktyce dróg moczowych u psa ma dieta. Zrównoważone żywienie wspomaga obniżanie ryzyka wystąpienia wielu nieprawidłowości związanych z układem moczowym.

Przede wszystkim zadbać trzeba o pH moczu czyli dostarczyć składniki diety, które wpływają na jego zakwaszenie. Istotne są również takie składniki diety, które ograniczają  przyleganie bakterii do ścianek dróg moczowych. Poprzez to działanie ograniczają możliwość namnażania się tych drobnoustrojów. Oprócz diety bardzo ważne jest również regularne picie wody.

W kontekście prawidłowego funkcjonowania dróg moczowych u psów bardzo dobrze sprawdzają się preparaty wzbogacające dietę o składniki kluczowe dla utrzymania i przywrócenia równowagi dróg moczowych.

Urinoloxan dogUrinoloxan dog

Dawkowanie

Rekomendowana dawka Urinoloxan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej, zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

Urinoloxan dog

Urinoloxan dog

Dodaj opinię dla produktuUrinoloxan dog 60 tabletek

Inni kupili również