Zamknij
  • Menu
  • Konto

Urinoloxan cat 30 tabletek

Urinoloxan cat to preparat dla kotów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności przeznaczony jest dla osobników z nawracającymi infekcjami w obrębie dróg moczowych, po przebytych zabiegach w tym obszarze i z tendencją do kamicy struwitowej.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
94,00 zł

Urinoloxan cat

 

Przeznaczenie Urinoloxan cat

Urinoloxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona dla kotów dorosłych i kociąt ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi, w tym osobników: z nawracającymi infekcjami w obrębie dróg moczowych, zdiagnozowaną kamicą struwitową oraz z tendencją do kamicy struwitowej i dla osobników poddawanych zabiegom w obrębie dróg moczowych.

Przed użyciem Urinoloxan cat zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Przed przedłużeniem okresu stosowania Urinoloxan cat należy zasięgnąć opinii lekarza weterynarii lub specjalisty ds. żywienia. Podczas stosowania Urinoloxan cat należy zapewnić Twojemu kotu ciągły dostęp do wody pitnej.

Skład Urinoloxan cat

Składniki zawarte w Urinoloxan cat ograniczają przyleganie bakterii do ściany pęcherza moczowego, mają działanie bakteriostatyczne, moczopędne, obniżają pH moczu oraz mają pozytywny wpływ na naturalną barierę immunologiczną dróg moczowych.

Ekstrakt z pietruszki zwyczajnej (Petroselinum crispum) wykazuje silne działanie moczopędne oraz przeciwzapalne.

Glukozamina krystaliczna zabezpiecza błonę śluzową nabłonka dróg moczowych.

Witamina C obniża pH, przez co wykazuje działanie bakteriostatyczne.

Problemy z drogami moczowymi. Nawracająca infekcja u kota

Problemy z drogami moczowymi u zwierząt towarzyszących to powszechne zjawisko. Opiekunowie mogą zauważyć problemy z oddawaniem moczu lub krew w moczu pupila. Objawy te mogą świadczyć o infekcji dróg moczowych. Czasem opiekunowie obserwują u podopiecznych objawy wręcz odwrotne: kot nie oddaje moczu lub oddaje go bardzo często i małymi porcjami – czyli ‘posikuje’. Wielu opiekunów obserwując częstomocz u kota zaczyna zastanawiać się, czy jest to objaw infekcji, czy też pupil nie trzyma moczu. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż częstomocz czy skąpomocz mogą być również objawem niewydolności nerek oraz zaburzeń o charakterze behawioralnym.

Osobnym problemem związanym z układem moczowym kota są kamice. Jedyną kamicą na którą możemy wpływać dietą, a właściwie obniżaniem pH moczu na kwaśne jest kamica struwitowa.

Infekcja dróg moczowych kota, może być spowodowana przez bakterie Escherichia coli (E. coli). Tego typu infekcje często mają charakter nawracający.

Urinoloxan catUrinoloxan cat

Jak dbać o drogi moczowe u kota?

Problemy związane z drogami moczowymi u kotów często są złożone, dlatego terapia powinna mieć charakter wielokierunkowy. Przede wszystkim należy zadbać o właściwą dietę pupila. Kluczowa jest ilość takich pierwiastków jak fosfor, magnez i wapń. Ich nadmiar prowadzi do wytrącania się soli w układzie moczowym kota czyli kryształów nazywanych właśnie struwitami. Osiadłe na drogach moczowych, powodują trudności z oddawaniem moczu lub mogą je całkowicie zablokować. Pomocne w tym przypadku jest dbanie o kwaśny odczyn moczu, poprzez włączenie do diety produktów zawierających składniki o udokumentowanym w badaniach działaniu zakwaszającym mocz np. ekstrakt z żurawiny amerykańskiej standaryzowany na zawartość proantocyjanidyn i witamina C.

Jak wspomagać żywienie kota po zabiegu w obrębie dróg moczowych?

Kota, który przeszedł zabieg w obrębie dróg moczowych, trzeba objąć szczególną opieką. Bardzo istotne jest dostarczanie pupilowi pełnowartościowego pożywienia, które zawiera umiarkowaną ilość fosforu, wapnia i magnezu. Bardzo pomocna będzie również suplementacja wspierająca zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych. Preparatem, który działa wielokierunkowo w tym obszarze, jest Urinoloxan cat.

Dawkowanie

Rekomendowana dawka Urinoloxan cat zależna jest od masy ciała kota. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej, zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

Urinoloxan cat

Urinoloxan cat

Dodaj opinię dla produktuUrinoloxan cat 30 tabletek

Inni kupili również