Zamknij
 • Menu
 • Setting

Stressoxan Cat 30 tabletek

Stressoxan cat powstał z myślą o kotach dorosłych i kociętach, które przeżywają sytuacje stresowe spowodowane fajerwerkami, rozłąką, zmianą otoczenia, wizytą w gabinecie weterynaryjmym itd. Ponadto Stressoxan cat znajdzie zastosowanie u kotów przejawiających problemy behawioralne, np. nadpobudliwość czy u kotów z dyskomfortem towarzyszącym przewlekłym problemom zdrowotnym.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
102,00 zł

Stressoxan cat

Przeznaczenie Stressoxan cat

Preparat Stressoxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona dla kociąt i kotów dorosłych, która wspomaga prawidłowe odżywianie. Preparat przeznaczony jest przede wszystkim dla osobników z problemami behawioralnymi (np. nadpobudliwość kota, moczenie się kota) w przypadku zaistnienia sytuacji stresowych, np. fajerwerki z okazji Sylwestra, zgiełk świąteczny, rozłąka, zmiana otoczenia, wizyta w gabinecie weterynaryjnym, itd.

Skład Stressoxan cat

Stressoxan cat to preparat przeciwdziałający stresowi u zwierząt i niwelujący objawy niepokoju. Zawarte składniki wpływają pozytywnie na optymalizację neuroprzekaźnictwa w warunkach stresu u Pupila.

L- Tryptofan - aminokwas egzogenny obecny syntezie licznych białek w organizmie oraz prekursor neuroprzekaźników. L- tryptofan obecny w Stressoxan cat wchłania się w przewodzie pokarmowym kota, przenika przez barierę krew-mózg, gdzie zostaje przekształcony do 5-hydroksytryptofanu (5-HTP), który następnie przekształcany jest do serotoniny nazywanej źródłem szczęścia i zapewniającej kotu spokój i poczucie komfortu.

Ekstrakt z Hibiskusa syryjskiego Hibiscus syriacus standaryzowany na 40% zawartość gossypiny wspiera organizm psa w sytuacjach stresu lub niepokoju. Gossypina (3,5,7,3,4- pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Ponadto gossypina wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

L-Tryptofan 128 mg
Ekstrakt z Hibiskusa syryjskiego, w tym gossypina 125 mg/50 mg
Witamina B6 113 µg
Stres u kota w sylwestra i świętaStres u kota w sylwestra i święta

Sylwester i Święta a kot

Głośne fajerwerki, zgiełk wynikający z organizacji świąt czy wizyt rodziny to wszystko sytuacje stresowe dla kota. Stąd też konieczne jest zadbanie o jego komfort w tych dniach.

Aby obniżyć poziom stresu u kota, warto zapewnić miejsce, w którym zwierzę będzie czuło się bezpiecznie. Nie należy wypuszczać go na zewnątrz popołudniem, gdy pojawią się fajerwerki. Warto pamiętać również, aby nie okazywać kotu zbytniej, nieproporcjonalnej do codziennych sytuacji uwagi. Kot doskonale rozpozna zbyt dużą dawkę troski i poczuje zagrożenie.

Ponadto pomóc mogą specjalistyczne środki takie jak Stressoxan cat, który stymuluje produkcję serotoniny, zmniejszającej objawy stresu i zapewniającej kotu poczucie komfortu podczas świąt i sylwestra.

Kiedy mamy do czynienia ze stresem u kota?

Zdrowie kota wymaga równowagi pod względem psychicznym i fizycznym. Każdy kot posiada specyficzne potrzeby, których brak spełnienia powoduje problemy natury psychologicznej i zdrowotnej.

Do podstawowych kocich potrzeb zaliczamy:

 • bezpieczeństwo (z punktu widzenia kota, nie naszego własnego),
 • sen (w bezpiecznym według kota miejscu),
 • odżywianie się (zbilansowanym, urozmaiconym i regularnie dostarczanym organizmowi pożywieniem),
 • pielęgnację,
 • wypróżnianie się,
 • drapanie,
 • eksplorowanie otoczenia,
 • polowanie,
 • znaczenie terenu,
 • zabawę,
 • zaburzenia snu.

Brak realizacji tych potrzeb może prowadzić do zaburzeń behawioralnych u kota i będzie wymagało wdrożenia odpowiedniej opieki.

Jak rozpoznać zaburzenia zachowania kota?

Stres definiowany jest najczęściej jako odpowiedź organizmu kota na bodźce, które zakłócają jego przyzwyczajenia i równowagę, a ich natężenie przekracza skalę, z którą organizm może sobie poradzić samodzielnie. Czynniki tego rodzaju, które nazywamy stresorami, wywołują nietypowe zachowania u kota.

Każda rasa charakteryzuje się innymi cechami usposobienia dla swojego naturalnego środowiska. Jednak, jeśli zauważymy zachowanie inne niż zwykle, nie bagatelizujmy tego. Objawy, które powinny zwrócić naszą uwagę to takie, kiedy kot:

 • jest niespokojny,
 • często miauczy,
 • nagle nie korzysta z kuwety,
 • goni własny ogon,
 • jest apatyczny lub nadpobudliwy przez większą część dnia,
 • jest agresywny w stosunku do właściciela,
 • nadmiernie drapie się,
 • niespokojnie śpi.

Co wpływa na zachowanie kota?

Rutyna jest dla kotów czymś naturalnym i bardzo ważnym. Nagłe zmiany są dla nich źródłem problemów behawioralnych. Nawet zwykła wymiana żwirku w kuwecie może mieć negatywny wpływ na zachowanie kotów, które są niezwykle wrażliwe. Mała przestrzeń, hałas, nowa osoba w otoczeniu to również szkodliwe czynniki powodujące dziwne zachowanie.

Kastracja kota we wczesnym wieku ma pozytywny wpływ na jego zachowanie. W dużej mierze przyczynia się do ograniczenia agresywności. Koty stają się spokojniejsze i bardziej ufne. Natomiast zabieg w późniejszym wieku może nie mieć na to wpływu. Warto o tym pamiętać, ponieważ późna kastracja lub sterylizacja niekiedy niesie ze sobą negatywne skutki dla gospodarki hormonalnej kota.

Jeśli jednak mimo podjętych wysiłków nasz kot nadal wykazuje objawy nadpobudliwości i stresu, zadbajmy o jego komfort poprzez wprowadzenie opisanych wcześniej kroków. Możemy też zastosować specjalistyczne preparaty żywieniowe, np. Stressoxan cat, które pomogą zapewnić naszemu kotu komfort i szczęście.

Dawkowanie

Rekomendowana dawka Stressoxan cat jest zależna od masy ciała kota. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

 

Dodaj opinię dla produktuStressoxan Cat 30 tabletek