Przełącznik Nav

Stressoxan Cat

102,00 zł
W magazynie
SKU
Stressoxan Cat

Preparat dla kotów dorosłych i kociąt wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla:

- osobników z problemami behawioralnymi (np. nadpobudliwość)
- w przypadku dyskomfortu towarzyszącego przewlekłym problemom zdrowotnym
- w sytuacjach stresowych np. rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny, fajerwerki, wizyta w gabinecie

Stressoxan cat

Przed włączeniem mieszanki paszowej uzupełniającej Stressoxan cat do diety Twojego kota rekomendujemy konsultację z lekarzem weterynarii

 

Opis

Preparat dla kotów dorosłych i kociąt wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla:

- osobników z problemami behawioralnymi (np. nadpobudliwość, moczenie się)
- w przypadku dyskomfortu towarzyszącego przewlekłym problemom zdrowotnym
- w sytuacjach stresowych np. rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny, fajerwerki, wizyta w gabinecie weterynaryjnym, wystawa, podróż

 

Skład

L- Tryptofan jest aminokwasem egzogennym biorącym udział w syntezie licznych białek w organizmie oraz prekursorem neuroprzekaźników. Zawarty w Stressoxan cat L-tryptofan po wchłonięciu w przewodzie pokarmowym kota przenika przez barierę krew-mózg, następnie przekształcany jest do 5- hydroksytryptofanu (5-HTP). Przemiana ta katalizowana jest przez witaminę B6. Następnie 5-HTP przekształcany jest do serotoniny.

Ekstrakt z hibiskusa syryjskiego (Hibiscus syriacus) standaryzowany na 40% zawartość gossypiny wspiera organizm kota w sytuacjach stresu lub niepokoju. Gossypina ( 3,5,7,3,4- pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Ponadto gossypina wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

 

Dzienna porcja

Dzienna rekomendowana porcja Stressoxan cat zależna jest od masy ciała kota. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji:

 

Przeznaczenie

Preparat Stressoxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety kotów dorosłych i kociąt, w szczególności: osobników z problemami behawioralnymi ( np. nadpobudliwość, moczenie się), w przypadku dyskomfortu towarzyszącego przewlekłym problemom zdrowotnym, w sytuacjach stresowych: rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny, fajerwerki, wizyta w gabinecie weterynaryjnym, wystawa, podróż. Stressoxan cat zawiera składniki ważne w żywieniu kotów z objawami stresu i niepokoju: prekursory neuroprzekaźników oraz bioflawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym.


Przed włączeniem mieszanki paszowej uzupełniającej Stressoxan cat do diety Twojego kota rekomendujemy konsultację z lekarzem weterynarii

 


 

 

Więcej informacji
Informacje dodatkowe

Posiadanie psa bądź kota to wielka radość. Musimy otoczyć Pupila odpowiednią opieką i zwracać uwagę na jego stan zdrowia. W dzisiejszych czasach bardzo często poruszane są tematy stresu u psa lub stresu u kota. Mamy możliwość kontaktu z lekarzem weterynarii oraz behawiorystami zwierzęcymi. Kiedy najczęściej możemy mieć do czynienia z stresem u psa lub kota? Możemy wskazać kilka najczęściej spotykanych przypadków.

Lęk przed byciem samemu zwany lękiem separacyjnym to bardzo częsta przypadłość naszych Pupili. Pies lub kot często „pokazują” nam swój stres w tym przypadku, mogą niszczyć przedmioty w domu gdy zostają same, szczekać lub miauczeć. Nasz pies lub kot w takich przypadkach może być bardzo uciążliwy dla sąsiadów. Dodatkowo możemy zaobserwować zmiany w mowie ciała zwierzaka – smutne oczy, podkulony ogon, oklapnięte uszy.

Kolejny z często spotykanych przypadków, w których zwierzęta się stresują to podróż z psem lub kotem oraz wakacje z Pupilem. Zwierzęta często są nadpobudliwe w podróży, koty miauczą, psy wymiotują. Tuż przed samą podróżą pies lub kot mogą uciekać widząc transporter bądź może pojawić się agresja u psa lub kota. Równie trudna może być adaptacja w nowym miejscu. Możemy również rozważyć pobyt w hotelu dla zwierząt psa lub kota.

Nasze zwierzęta równie źle znoszą donośny hałas. Psy lub koty boją się w Sylwestra, boją się sztucznych ogni, boją się burzy. Pies lub kot wtedy ucieka i chowa się np. pod łóżkiem.

Warto zadbać o prawidłową socjalizację psa lub kota. Można skonsultować się z lekarzem weterynarii bądź zasięgnąć porady behawiorysty. Dodatkowo możemy wesprzeć naszego Pupila odpowiednim preparatem. Stressoxan dog lub Stressoxan cat to preparaty zawierające substancje aktywne wspierające organizm naszego zwierzaka w sytuacjach stresowych.

Gossypina- bioflawoid pochodzenia roślinnego, który występuję m. inn. w ekstrakcie z hibiskusa syryjskiego. Substancja ta wykazuje działanie uspakajające. Mechanizm działania tego związku chemicznego opiera się o powinowactwo do receptora kwasu γ-aminomasłowego (GABAA). Kwas γ- aminomasłowy jest najważniejszym neurotransmiterem hamującym w ośrodkowym układzie nerwowym.

L- tryptofan- to aminokwas egzogenny będący m. inn. prekursorem neuroprzekaźników. L- tryptofan wchłania się w jelicie psa. Cześć z wchłoniętego aminokwasu jest transportowana do ośrodkowego układu nerwowego, gdzie przekształcana jest w serotoninę, potocznie zwaną „hormonem szczęścia”. W przemianach tych niezbędnym składnikiem jest też witamina B6.

Preparat Stressoxan dog lub Stressoxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety zwierząt, psów lub kotów, w szczególności: osobników z problemami behawioralnymi ( np. nadpobudliwość, moczenie się), w przypadku dyskomfortu towarzyszącego przewlekłym problemom zdrowotnym, w sytuacjach stresowych: rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny, fajerwerki, wizyta w gabinecie weterynaryjnym, wystawa, podróż.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stressoxan Cat
Twoja ocena
 1. Digestexan dog
  Digestexan dog
  231,00 zł

  Preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla:

  - osobników wymagających wspomagania procesów trawiennych i perystaltyki jelit
  - osobników z tendencją do wzdęć i wydzielania nieprzyjemnego zapachu
  - w celu wspierania prawidłowego funkcjonowania fizjologicznej flory jelitowej

 2. Stressoxan Cat
  Stressoxan Cat
  102,00 zł

  Preparat dla kotów dorosłych i kociąt wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla:

  - osobników z problemami behawioralnymi (np. nadpobudliwość)
  - w przypadku dyskomfortu towarzyszącego przewlekłym problemom zdrowotnym
  - w sytuacjach stresowych np. rozłąka, zmiana otoczenia, pojawienie się nowego członka rodziny, fajerwerki, wizyta w gabinecie