Zamknij
 • Menu
 • Konto

Slimming-Light dog 30 saszetek

Preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla: osobników otyłych i z nadwagą, osobników z tendencją do tycia na tle zaburzeń hormonalnych (np. po sterylizacji, kastracji), osobników z zaleceniami zmniejszenia masy ciała z przyczyn zdrowotnych.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
Cena promocyjna 124,00 zł Normalna cena 245,00 zł

Slimming-Light dog

 

Slimming-Light DogSlimming-Light Dog

Przeznaczenie Slimming-light dog

Slimming-light dog jest mieszanką paszową przeznaczoną dla psów, które mają problemy z otyłością i z nadwagą. Preparat zawiera składniki, które wpływają na zwiększenie uczucia sytości przy jednoczesnym zmniejszeniu uczucia łaknienia, ogranicza wchłanianie tłuszczów, reguluje ich metabolizm i pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit.

Skład Slimming-light dog

Inulina, oligofruktan długocząsteczkowy, zwiększa uczucie sytości i wspomaga organizm psa w ograniczaniu ilości spożywanego pokarmu. Inulina, poprzez zwiększanie liczby komórek bakterii z rodzaju Lactobacillus i ograniczanie namnażania bakterii z rodzaju Escherichia, pomaga w utrzymaniu prawidłowego składu flory jelitowej. Inulina poprzez stymulowanie produkcji endogennych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, ogranicza wchłanianie tłuszczów i zwiększa efektywność perystaltyczną jelit.

Fruktooligosacharydy (FOS) ograniczają łaknienie poprzez regulowanie poziomu glukozy we krwi oraz modulowanie poziomu hormonu greliny i neuropeptydu YY.

L-karnityna jest aminokwasem, który bezpośrednio bierze udział w metabolizmie tłuszczów oraz metabolizmie energetycznym.

Chitosan tworzy nierozpuszczalne kompleksy ze związkami tłuszczowymi ograniczając ich wchłanianie. W jelicie cienkim kompleksy chitosan-związki tłuszczowe przyjmują właściwości charakterystyczne dla żelu i wspomagają utrzymanie uczucia sytości psa.

Witamina A, poprzez modulację ekspresji genów (m.in. PPAR-γ) związanych z metabolizmem cukrów i tłuszczów, reguluje poziom leptyny – hormonu biorącego udział w metabolizmie energetycznym psa.

Nadwaga u psa – jak pomóc?

Nadwaga u psów jest coraz częściej występującym problemem. Do głównych jej przyczyn należy zaliczyć przede wszystkim:

 • nieprawidłową dietę,
 • niedostateczną aktywność fizyczną,
 • zaburzenia natury hormonalnej,
 • podeszły wiek,
 • inne zaburzenia zdrowotne.
Slimming-Light DogSlimming-Light Dog

Kluczową sprawą, jest określenie, czy pies dotknięty jest nadwagą czy otyłością. Otyłość to choroba która  ma różne stadia. Jej początki często mogą być niedostrzeżone przez właściciela. Najoczywistszym jej objawem jest już dobrze widoczna uwydatniona tkanka tłuszczowa i to ona zazwyczaj składnia opiekuna do podjęcia decyzji o odchudzaniu psa.

Ocenę prawidłowej masy ciała psa powinno się przeprowadzić znacznie wcześniej. Na jej podstawie dowiemy się, czy obecna masa psa może mieć charakter nadwagi, choć nie mamy jeszcze do czynienia z otyłością. W tym celu używana jest skala BCS (Body Codition Scoring). Na szczęście, ważenie psa jest częstą praktyką w gabinetach lekarsko-weterynaryjnych. Wyniki pozwalają na podjęcie kroków związanych z przeciwdziałaniem nadwadze, zanim rozwinie się ona w kierunku otyłości i spowoduje inne problemy zdrowotne.

Otyły pies – co robić?

Otyłość u psów może być początkiem wielu innych problemów zdrowotnych. Do tych najczęściej występujących należą:

 • problemy z układem sercowo-naczyniowym,
 • problemy z układem kostnym i ze stawami,
 • problemy oddechowe,
 • cukrzyca i inne schorzenia o charakterze metabolicznym,
 • zaburzenia na tle hormonalnym.

By zapobiec otyłości u psa, należy usunąć jej przyczyny. Często wystarczy zmiana diety oraz aktywność fizyczna, połączone z suplementacją.

Trzeba również wziąć pod uwagę, że otyłość u psa może mieć inne podłoże i niezbędna będzie konsultacja z lekarzem weterynarii.

Wykastrowany / wysterylizowany pies – suplementacja

Jedną z przyczyn przybierania na wadze przez psy są zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Do zaburzeń gospodarki hormonalnej dochodzić może po zabiegu kastracji lub sterylizacji. Można wtedy zaobserwować trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Takie psy powinny być objęte dostosowanym do zmian postępowaniem dietetycznym. Wsparciem jest również właściwa suplementacja. Składniki preparatu Slimming-light dog mają wpływ na:

 • ograniczenie łaknienia,
 • przedłużenie uczucia sytości,
 • metabolizm tłuszczów,
 • zmniejszenie ilości przyjmowanych pokarmów, a co za tym idzie kalorii.

 

Nadwaga u psów staje się coraz częstszym problemem.

Powodów nadwagi u psów jest przynajmniej pięć

 • Nieprawidłowa dieta.

 • Niedostateczna aktywność fizyczna

 • Zaburzenia hormonalne

 • Przyczyny zdrowotne

 • Podeszły wiek

Pies z nadwagą staje się bardziej narażony na różne dolegliwości. Problemy zdrowotne psów z nadwagą mogą obejmować:

 • Problemy sercowo-naczyniowe u psa

 • Problemy ze stawami u psa

 • Problemy oddechowe u psa

 • Cukrzycę i inne choroby metaboliczne u psa

 • Zaburzenia hormonalne u psa

Jak określić czy pies ma nadwagę?

Stadium otyłości może być różne. Początki problemów z masą ciała u psów mogą być niewidoczne gołym okiem. Najłatwiej stwierdzić potrzebę odchudzania psa, kiedy pies jest gruby. Kwestia oceny prawidłowej masy ciała psów jest jednak bardziej złożona. Narzędziem, którego używają lekarze weterynarii, a jednocześnie jest dostępne dla każdego opiekuna jest Skala BCS (Body Condition Scoring) u psów. Na podstawie obserwacji wzrokowo dotykowych, pozwala na określenie czy nasz Pupil ma prawidłową masę ciała. Skala BCS pozwala również na precyzyjne określenie czy nasz pies jest otyły czy ma nadwagę. Istnieją różnice w terminach nadwaga, a otyłość u psów. Nadwagą możemy określić sytuację kiedy pies ma już zbyt wysoką masę ciała w stosunku do jego wieku i rasy, ale nie jest to jeszcze otyłość. Otyłość to stan kiedy waga naszego Pupila znacząco odbiega od przyjętych norm.

Od czego zacząć odchudzanie psa?

Musimy dokładnie poznać jaka jest przyczyna otyłości naszego Pupila. Jeśli nie zaczniemy od przyjrzenia się problemowi może się okazać, że pomimo naszych starań pies nie może schudnąć. Jeśli pies ma niepohamowany apetyt, pies jest ciągle głodny pomimo tego, że dużo zjada to najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie podawanego pokarmu.

Jeżeli pies nie je dużo, a pomimo tego jego masa ciała nie jest prawidłowa, przyczyną może być zbyt niska aktywność fizyczna. Świetnym rozwiązaniem będzie wtedy wzmożony wysiłek fizyczny w postaci wydłużenia spacerów, zwiększenia tempa i dystansów przemierzanych wspólnie z Pupilem.

Pies po kastracji/sterylizacji może mieć większą trudność z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Zaburzenia hormonalne mogą wpływać na zburzenia metaboliczne u psów. Takie psy należy objąć szczególnym postępowaniem dietetycznym.

Czy można zwiększyć skuteczność odchudzania psa?

We wszystkich opisanych przypadkach ogromnym wsparciem zarówno dla psa jak i opiekuna może być Slimming-light dog. Jego wyjątkowy skład wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała wykorzystując różne mechanizmy np.:

 • Zmniejszenie łaknienia

 • Przedłużanie uczucia sytości

 • Pozytywny wpływ na metabolizm tłuszczów

 • Zmniejszenie ilości przyswajanych kalorii

To sprawdzony i doceniany przez opiekunów preparat dla psów, którego składniki sprawdzają się w optymalizacji masy ciała. Slimming-light dog może być stosowany we wszystkich opisanych przypadkach.

Dodaj opinię dla produktuSlimming-Light dog 30 saszetek