Zamknij
  • Menu
  • Konto

Skinoxan dog 60 tabletek

Skinoxan dog jest mieszanką paszową, która przeznaczona jest do uzupełniania diety psów dorosłych i szczeniąt, a w szczególności dla osobników z nadmierną keratynizacją naskórka, u których dochodzi do zwiększonej utraty włosa, a także dla osobników wykazujących nieprawidłowości w obrębie okrywy włosowej i wytworów skóry. Składniki zawarte w Skinoxan dog wykazują działanie wpływające na poprawę kondycji skóry oraz wyglądu sierści, zmniejsza jej matowość i łamliwość.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
111,00 zł

Skinoxan dog

 

Periaxan dog Periaxan dog

Przeznaczenie Skinoxan dog

Skinoxan dog jest mieszanką paszową, która przeznaczona jest do uzupełniania diety psów dorosłych i szczeniąt, a w szczególności dla osobników z nadmierną keratynizacją naskórka, u których dochodzi do zwiększonej utraty włosa, a także dla osobników wykazujących nieprawidłowości w obrębie okrywy włosowej i wytworów skóry. Składniki zawarte w Skinoxan dog wykazują działanie wpływające na poprawę kondycji skóry oraz wyglądu sierści, zmniejsza jej matowość i łamliwość.

Skład Skinoxan dog

Składniki Skinoxan dog wspierają utrzymanie dobrej kondycji skóry i włosia psów dorosłych oraz szczeniąt. Pomagają w radzeniu sobie z problemami skórnymi.

Witamina B1 czyli tiamina uczestniczy w procesach związanych z regeneracją skóry.

Witamina B2 czyli ryboflawina wspiera w zachowaniu zdrowej skóry; bierze także udział w procesach, które związane są z biosyntezą kolagenu.

Witamina B3 czyli niacyna jest pomocna w zachowaniu prawidłowego stanu błon śluzowych.

Witamina B5 czyli kwas pantotenowy uczestniczy w syntezie fosfolipidów, które wchodzą w skład błon komórkowych.

Witamina B6 czyli pirydoksyna bierze udział w przemianach kolagenu.

Witamina B7 czyli biotyna wspiera w zachowaniu prawidłowej okrywy włosowej.

Witamina B9 czyli kwas foliowy zuczestniczy w procesie związanym z podziałem komórkowym.

Witamina B12 czyli kobalamina mobilizuje syntezę obecnej w skórze psów melaniny.

Witamina A odpowiada za prawidłowy przebieg procesów keratynizacji naskórka.

Witamina E jest naturalnym antyoksydantem, który uczestniczy w zachowaniu integralności i stabilności błony komórkowej komórek skóry.

Skinoxan DogSkinoxan Dog

Jak utrzymać skórę psa w dobrej kondycji?

Niestety nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów okołoodbytowych u psa jest problemem, który nawraca. Opiekunowie powinni pamiętać o tym, by problemy z gruczołami okołoodbytowymi konsultować z lekarzem weterynarii. Długość przerw pomiędzy wizytami u specjalisty jest cechą osobniczą i ma na nią wpływ wiele czynników. W ekstremalnych przypadkach wizyty muszą odbywać się nawet co tydzień. Należy pamiętać, iż problemy z fizjologicznym opróżnianiem gruczołów okołodbytowych to dla psa często stres, a nawet ból. Opiekunowie zwracają też uwagę na nieprzyjemny zapach towarzyszący opróżnianiu. Nieprawidłowości związane z problemami dotyczącymi funkcjonowania gruczołów okołoodbytowych mogą występować na różnych płaszczyznach i z różnych powodów. Oprócz nieprawidłowej budowy anatomicznej gruczołów okołoodbytowych, przyczyną zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu gruczołów okołoodbytowych może być rzadka kupa u psa. Zbyt rzadki kał nie doprowadza do fizjologicznego opróżnienia wcześniej wspomnianych gruczołów.

Z tych względów utrzymanie skóry psa we właściwej kondycji jest bardzo istotne. Poza podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi takimi jak: regularne wyczesywanie psa, kąpiele (raz na kwartał/pół roku lub kiedy zaistnieje ewidentna potrzeba), strzyżenie ras wymagających tego zabiegu, jako opiekuni powinniśmy zadbać o właściwą dietę naszych pupili. Dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz minerałów i witamin ma duży wpływ na zdrowie i dobrą kondycję skóry oraz sierści pupila.

Prawidłowe odżywianie psa

Niedobory w diecie bądź zaburzone proporcje pomiędzy jej składnikami mogą być przyczyną schorzeń o charakterze dermatologicznym. Skinoxan dog to preparat zawierający wysoko biodostępne formy witamin i mikroelementów, które są niezbędnym wsparciem w dbaniu o zdrową skórę i sierść psa. Substancje zawarte w Skinoxan dog wspierają organizm psa w radzeniu sobie z już występującymi problemami skórnymi.

Co powinny jeść psy z problemami ze skórą?

Problemy skórne to częsty powód wizyt w gabinecie lekarsko-weterynaryjnym. Ich podłoże jest różnorodne. Mogą być objawem: toczącego się procesu chorobowego, również takiego, który nie jest związany bezpośrednio ze skórą, ale na niej się objawia, niedoborów mineralno-witaminowych, alergii. Do diety psów, u których występują problemy skórne, warto włączyć wysoce przyswajalne formy składników mineralnych i witamin. Skinoxan dog zawiera substancje o potwierdzonej skuteczności w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania skóry psa.

Dawkowanie

Dzienna rekomendowana porcja Skinoxan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji:

Skinoxan dog

Skinoxan dog

Dodaj opinię dla produktuSkinoxan dog 60 tabletek

Inni kupili również