Zamknij
  • Menu
  • Konto

Hydro-Light dog 10 saszetek

Hydro-light dog to preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie w szczególności dla: osobników narażonych na odwodnienie, przebywających w wysokiej temperaturze otoczenia i poddawanych wzmożonej aktywności fizycznej.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
Cena promocyjna 69,00 zł Normalna cena 82,00 zł

Hydro-light dog

 

Hydro light dogHydro light dog

Przeznaczenie Hydro-light dog

Hydro-light dog wspiera zachowanie homeostazy w organizmie. Zachowanie równowagi wodno-elektrolitowej ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, reguluje napięcie mięśniowe, przewodnictwo nerwowe.

Skład Hydro-light dog

Składniki Hydro-light dog pomagają w utrzymaniu równowagi elektrolitycznej u psa i przeciwdziałają jego odwodnieniu, wspierają prawidłowe działanie układu nerwowego.

Sód odpowiada za osmoregulację i utrzymanie właściwej równowagi wodno- elektrolitowej w organizmie psa.

Potas reguluje procesy wydalania sodu z organizmu, wpływając na utrzymanie równowagi kwasowo zasadowej.

Potas wraz z sodem odpowiadają za regulację napięcia mięśniowego (w tym mięśnia sercowego) oraz przewodnictwo nerwowe.

Maltodekstryny są cukrami złożonymi, charakteryzującymi się wysoką tolerancją i przyswajalnością w układzie pokarmowym psa.

Magnez jest makroskładnikiem odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych miocytów oraz komórek układu nerwowego. Niedobory tego pierwiastka mogą prowadzić do zaburzeń rytmu serca oraz osłabienia mięśni psa

Cynk jest pierwiastkiem, który jako składnik metaloenzymów i kofaktor polimeraz RNA i DNA, bierze udział w regulacji cyklu komórkowego. Cynkozależne metaloenzymy biorą udział w biosyntezie białek mięśniowych.

Fruktooligosacharydy (FOS) są prebiotykiem regulującym aktywność fizjologicznej flory jelitowej psów. FOS zwiększa przyswajanie magnezu oraz wapnia w przewodzie pokarmowym psa.

Miód pszczeli wykazuje działanie bakteriostatyczne i przeciwzapalne.

Jak rozpoznać odwodnienie u psa i jakie są jego przyczyny?

Każdy pies jest narażony na odwodnienie i na utratę cennych elektrolitów. Odwodnienie to niebezpieczny stan, który może być trudny do rozpoznania przez opiekuna. Dlatego tak ważne jest zmniejszanie ryzyka odwodnienia. Odwodniony pies może być zmęczony, otępiały, może gwałtownie dyszeć. O odwodnieniu mogą również świadczyć zapadnięte oczy, suchy nos, suche dziąsła. Powszechnym objawem jest także utrata elastyczności skóry.

Hydro light dogHydro light dog

Czynników, które wpływają na zwiększenie utraty wody, a wraz z nią elektrolitów, może być wiele. Są to na przykład:

  • zamknięte przestrzenie (słaba wentylacja, ogrzewanie),
  • wysoka temperatura otoczenia,
  • temperatury ujemne,
  • wzrost i rozwój,
  • ciąża, poród i laktacja,
  • aktywność fizyczna (spacer),
  • niedostateczny dostęp do wody.

Innym ważnym czynnikiem, który ma wpływ na zaburzenie równowagi elektrolitycznej i odwodnienie psa jest biegunka; często w tym stanie psy nie chcą pić, choć powinny uzupełniać poziom płynów. Lekarz weterynarii może zalecić również uzupełnienie elektrolitów, co pomaga pacjentowi w szybszym powrocie do zdrowia i dobrej formy.

Jak prawidłowo suplementować psa, by zapobiegać odwodnieniu?

Odwodnieniu u psa i utracie cennych elektrolitów skutecznie zapobiegają składniki zawarte w preparacie Hydro-light dog. Ważny jest również smak preparatu i forma podania – Hydro-light dog ma postać saszetki, której zawartość rozpuszcza się w wodzie. Psy chętnie piją sporządzony roztwór wody i Hydro-light dog, dzięki czemu zadbanie o odpowiedni poziom nawodnienia ich organizmu nie stanowi dla właściciela kłopotu.

Hydro-light dogHydro-light dog

Dawkowanie

Preparat przeznaczony dla psów. Zawartość saszetki wymieszać z wodą przeznaczoną do picia. Dzienna rekomendowana porcja Hydro-light dog zależna jest od ilości wody przeznaczonej do picia. Po sporządzeniu, roztwór nadaje się do podania przez 24 godziny. Nie przekraczać 1 saszetki dziennie na 10 kg masy ciała. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji:

Hydro light dog

Hydro light dog

Dodaj opinię dla produktuHydro-Light dog 10 saszetek

Inni kupili również