Zamknij
  • Menu
  • Konto

Hepaxan cat 30 tabletek

Hepaxan cat to preparat dla kotów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla osobników narażonych na uszkodzenia wątroby.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
112,00 zł

Hepaxan cat

 

Hepaxan catHepaxan cat

Przeznaczenie Hepaxan cat

Preparat Hepaxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety kotów dorosłych i kociąt, w szczególności narażonych na uszkodzenia wątroby, w przypadku zatruć i dysfunkcji wątroby oraz w stanach długotrwałej ekspozycji na związki toksyczne. Lekarz weterynarii może również zalecić Hepaxan cat w celu uzupełniania diety Twojego kota wspomagająco w regeneracji wątroby i wspieraniu funkcji detoksykacyjnych.

Skład Hepaxan cat

Hepaxan cat zawiera składniki, które wspierają regenerację wątroby, wspierając jej funkcje detoksykacyjne.

PHOSPHOComplex silybin standaryzowany na 30% zawartość sylibiny zapewnia wysoką hepatoprotekcję. Składnik ten charakteryzuje się dużą biodostępnością i pozytywnie wpływa na procesy regeneracji wątroby poprzez stymulowanie proliferacji hepatocytów i hamowanie procesów włóknienia.

Związki zawarte w produktach drożdży (SAMe) chronią organizm przed uszkodzeniami wątroby i zwiększają efektywność procesów zachodzących w hepatocytach.

Cynk jest składnikiem mineralnym wchodzącym w skład enzymów wątrobowych biorących udział w metabolizmie ksenobiotyków.

Witamina E jest antyoksydantem zapobiegającym uszkodzeniom DNA oraz błon komórkowych hepatocytów.

Dlaczego prawidłowe funkcjonowanie wątroby kota jest ważne?

Wątroba jest bardzo ważnym organem występującym u każdego ssaka, więc także i u kota. Jednocześnie jest w ogromnym stopniu narażona na kontakt z różnego rodzaju substancjami toksycznymi. Należy brać pod uwagę, że narażenie na metale ciężkie czy inne hepatotoksyczne substancje w pewnym stopniu przyczyniają się do obciążania wątroby czy wręcz jej uszkadzania.

Hepaxan catHepaxan cat

Problemy z wątrobą u kota

Kot z chorą wątrobą jest osowiały, dużo leży, spożywa mniej pokarmu. Czasem może pojawić się żółtaczka, która nieodmiennie jest kojarzona z chorą wątrobą. Wśród objawów mogących sugerować problemy z tym narządem znajdują się: biegunka, jasny stolec, ciemny mocz, wymioty, spadek wagi, utrata apetytu, zwiększone zapotrzebowanie na płyny, apatia i osowiałość, senność, ból brzucha, czasami obrzęk brzucha w okolicach wątroby, zażółcenie dziąseł i białek oczu, gorączka, krwawienie z dziąseł, obijanie się o sprzęty domowe, niezdarność, przyciskanie głowy do podłogi i ścian, kręcenie się w około własnej osi, drgawki. Gdy zwierzę ma problemy z wątrobą, opiekun może zaobserwować jego ogólne posmutnienie. Praktycznie niemożliwe jest samodzielne zdiagnozowanie przez opiekuna kondycji wątroby kota.

W tym celu należy zwrócić się do specjalisty. Diagnostyka wątroby polega na pobraniu krwi i oznaczeniu parametrów tzw. ‘profilu wątrobowego’ przy wykorzystaniu aparatów laboratoryjnych. Równolegle, lekarz może wykonać badanie USG wątroby. Źródłem uszkodzeń wątroby są nie tylko zatrucia i narażenie na kontakt z metalami ciężkimi ale również sporo chorób wywoływanych przez wirusy i bakterie.

Jak pomóc w regeneracji wątroby kota?

Warto brać pod uwagę fakt, iż istnieją substancje mogące osłaniać wątrobę kota w przypadku narażenia na czynniki hepatotoksyczne czy inne, które mogą negatywnie wpływać na wątrobę. Jako osłonę wątroby można stosować preparaty zawierające sylibinę – czyli aktywną formę sylimaryny, związki zawarte w produktach drożdży (SAMe), cynk i witaminę E. Produkty zawierające wymienione substancje można stosować również w przypadku nieprawidłowych wyników ‘profilu wątrobowego’. Wątroba ma częściową zdolność regeneracji, wspomniane substancje wspomagają ten proces.

Hepaxan catHepaxan cat

Dawkowanie

Dzienna rekomendowana porcja Hepaxan cat zależna jest od masy ciała kota. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

Hepaxan cat

Hepaxan cat

Dodaj opinię dla produktuHepaxan cat 30 tabletek

Inni kupili również