Peperomie – piękne, kolorowe rośliny bezpieczne dla zwierząt domowych. Mają miękkie liście, które wyglądem różnią się w zależności od odmiany.
Paprocie – popularne rośliny doniczkowe, są piękne oraz nieszkodliwe dla naszych pupili. Mają delikatne, zielone i dekoracyjne liście.
Palmy – powszechnie znane rośliny doniczkowe, które również są bezpieczne dla psów i kotów. Mają dużo zielonych liści, które mogą pomóc w poprawie jakości powietrza w Twoim domu.
Rozmaryn – rozmaryn to roślina zielarska. Może być używany do gotowania, a także jako roślina doniczkowa, która ozdobi mieszkanie. Rozmaryn ma aromatyczne liście, które pomagają w odstraszaniu owadów.
Fiołek afrykański – to kolejna roślina doniczkowa, która często gości na domowych parapetach. Charakteryzuję się uroczymi kwiatostanami o różnych barwach, w zależności od odmiany.
Zielistka – roślina o wąskich, zielonych liściach. Zarówno koty jak i psy mogą wykazywać chęć do podgryzania jej liści – bez obaw, zielistka również jest bezpieczna dla zwierząt.
Maranty – to rodzaj roślin zielnych o kolorowych liściach, które doskonale nadają się na ozdobę wnętrz. Liście marant są bardzo dekoracyjne, często z charakterystycznymi pasami lub plamami.
Kalatee – kalatea to piękna roślina doniczkowa, która ma duże, kolorowe liście. Posiada wiele odmian i jest bezpieczna dla psów i kotów, a jej liście pomagają w poprawie jakości powietrza w Twoim domu.
Jeśli chcesz mieć rośliny doniczkowe w swoim domu, wybierz gatunki, które są bezpieczne dla Twojego zwierzaka. Peperomie, paprocie, palmy, rozmaryn i kalatee to tylko kilka przykładów roślin, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia zwierząt domowych i będą piękną dekoracją Twojego mieszkania. Natomiast jeżeli posiadasz w swoim domu rośliny, które są kwalifikowane jako toksyczne dla zwierząt, upewnij się, że Twój pupil nie ma do nich dostępu np. poprzez umieszczenie ich w pokoju, do których zwierzak nie ma dostępu bez Twojego nadzoru.
Warto również pamiętać, że pomimo iż wyżej wymienione rośliny są bezpieczne dla zwierząt, nie rekomenduje się włączania ich do diety zwierząt jako jej stały element. Jeśli Twój pupil zjadł roślinę, co do której nie masz pewności, że nie jest toksyczna, koniecznie skonsultuj się z lekarzem weterynarii.