In stock

Geria Light dog 30 saszetek

135,00 

Preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla osobników geriatrycznych i osobników w podeszłym wieku z osłabioną sprawnością psychoruchową. Geria Light dog wspiera funkcje układu nerwowego, pomaga zachować funkcje poznawcze.

Category:

Description

Skład Geria Light dog

W składzie Geria Light dog znajdują się substancje, które stanowią niezbędne uzupełnienie diety starszego psa i pomagają utrzymać go w dobrej kondycji.

Naringina zawarta w pestkach grejpfruta standaryzowanych na zawartość polifenoli wykazuje działanie poprawiające funkcje kognitywne (uwaga, percepcja, pamięć) u psów. Naringina wykazuje pozytywny wpływ na osobniki z symptomami otępienia starczego oraz osobniki z uszkodzeniami układu nerwowego różnego typu.

Ginkgo biloba wspomaga regulowanie przekaźnictwa nerwowego i wpływa na mikrokrążenie mózgowe. Wspomaga on również prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego osobników starszych.

Monohydrat kreatyny wykazuje działanie neuroprotekcyjne oraz bierze udział w przemianach energetycznych w układzie nerwowym. Związek ten moduluje aktywność neurotransmiterów w synapsach nerwowych oraz reguluje potencjał błonowy.

 

Starszy pies – jak wspomagać jego odżywianie?

O starzeniu się psa możemy mówić już wtedy, kiedy skończył on 5 rok życia, dotyczy to ras dużych i olbrzymich. U lżejszych i mniejszych psów procesy starzenia przebiegają wolniej – w przypadku psów ważących poniżej 10 kg o wieku senioralnym mówimy dopiero około 8-10 roku życia.

 

Warto włączyć do diety psa substancje wspierające jego układ nerwowy, przed wystąpieniem pierwszych objawów starzenia się psa, takich jak np.:

  • dezorientacja,
  • problemy ze znalezieniem drogi powrotnej do domu,
  • osłabienie funkcji poznawczych,
  • osłabienie zmysłów,
  • pies nie rozpoznaje opiekunów,
  • starszy pies słabo reaguje,
  • brak interakcji z psem seniorem,
  • spadek kondycji.

Problemy z pamięcią są naturalną częścią procesu starzenia się. Problem z trzymaniem moczu u starszego psa może być związany z osłabioną  pamięcią – pies zapomina o rytuale wychodzenia na spacer. Przyczyną takiej sytuacji może być również zjawisko neurodegeneracji, która w zaawansowanych przypadkach może prowadzić do zespołu otępiennego psa. Coraz częściej u psów mamy także do czynienia z demencją.

 

Co powinien jeść starszy pies?

Suplementacja to oczywiście nie wszystko. Starsze psy powinny być karmione inaczej niż młode, chociaż warto zauważyć, że zapotrzebowanie na makro- i mikroelementy nie zmienia się znacznie wraz z wiekiem. Pies senior powinien być karmiony 2-3 dziennie. Uwagę należy zwrócić na kaloryczność posiłków – powinna być niższa, ze względu na spadek aktywności fizycznej i zagrożenie otyłością. Ale bywa i tak, że starsze psy zaczynają tracić na wadze.

Stosowanie

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.