Zamknij
  • Menu
  • Setting

Cardio-light dog

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
204,00 zł

Cardio-Light Dog

Opis:

Preparat dla szczeniąt i psów do 12 miesiąca życia wspomagający prawidłowe odżywianie,

w szczególności dla:

• osobników należących do ras predysponowanych do występowania chorób układu sercowo-naczyniowego

• osobników starszych z ryzykiem wystąpienia zmian w obrębie kardiomiocytów

• w celu wspierania prawidłowej pracy i funkcjonowania mięśnia sercowego

 

Skład:

 

 

Likopen zawarty w ekstrakcie z pomidorów standaryzowanym na 10% zawartość likopenu działa protekcyjnie w obrębie endothelium. Ponadto likopen wykazuje działanie antyagregacyjne oraz wspomaga obniżanie ciśnienia krwi psów.

 

L-karnityna (β-hydroksy-γ-trimetyloamoniomaślan) jest aminokwasem, który bezpośrednio bierze udział w metabolizmie energetycznym miocytów.

 

Tauryna (kwas 2-aminoetylosulfonowy) jest niebiałkowym aminokwasem. Tauryna odpowiada za regulację stężenia jonów Ca2+ w komórkach mięśnia sercowego. Ponadto tauryna jest neuroprzekaźnikiem i neuromodulatorem oraz odpowiada za osmoregulację.

 

Magnez jest jednym z głównych kationów wewnątrzkomórkowych organizmu psa. Jest on koenzymem wielu kluczowych enzymów z punktu widzenia funkcjonowania serca, takich jak: Na+/K- ATP-aza, kinaza kreatyninowa. Ponadto magnez uczestniczy w mechanizmie skurczu mięśnia sercowego.

 

Potas, podobnie jak magnez, jest jednym z głównych kationów wewnątrzkomórkowych organizmu psa. Prawidłowe stężenie potasu w surowicy krwi psa warunkuje poprawną kurczliwość kardiomiocytów.

 

Witamina E, jako naturalny antyoksydant, bierze udział w zachowaniu stabilności i integralności błony komórkowej komórek serca.

 

Dzienna porcja:

Podawać zawartość saszetki. Wymieszać z pokarmem. Dzienna rekomendowana porcja

Cardio-light dog zależna jest od masy ciała zwierzęcia. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci

inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji:

 

Masa ciała psa

Poniżej 17 kg

 

17 - 35 kg

 

35 kg

Dzienna porcja

1 saszetka

2 saszetki

 

3 saszetki

 

 

Przeznaczenie:

Cardio-light dog to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety psów, osobników należących do ras predysponowanych do występowania chorób układu sercowo-naczyniowego, osobników starszych z ryzykiem wystąpienia zmian w obrębie kardiomiocytów, w celu wspierania prawidłowej pracy i funkcjonowania mięśnia sercowego.

 

Producent:

Nutrifarm Sp. z o.o.
Pustynia 84 G
39-200 Dębica

 

Problemy z sercem u psa

Czy psy też są narażone na choroby układu krążenia? Jakie choroby mogą zagrażać sercu naszego pupila? Czy możemy wzmocnić serce psa, aby zapobiegać wystąpieniu groźnych chorób?

Psy- podobnie jak ludzie- są narażone na wystąpienie chorób serca. Do częstych problemów możemy zaliczyć choroby układu krążenia, chorobę niedokrwienną, niewydolność serca, kardiomiopatie, nieprawidłowe ciśnienie krwi u psa, arytmię, zawał serca u psa, duszność, niedotlenienie. Jest wiele chorób serca bezpośrednio zagrażających życiu psa.

Czy możemy zmniejszać ryzyko wystąpienia tych problemów?

Pies z chorym sercem albo z grupy ryzyka (rasy predysponowane do wystąpienia chorób serca) wymaga specjalnej opieki. Warto zacząć dbać o serce naszego pupila zanim wystąpią objawy choroby. Układ krwionośny psa jest bardzo złożony i wspierać można go przynajmniej na kilka sposobów. Można podawać różne preparaty wspomagające prawidłową pracę serca. Warto jednak zwrócić uwagę na skład takiego preparatu.

Czy możemy wzmocnić serce psa, aby zapobiegać wystąpieniu groźnych chorób?

Istnieje na rynku wiele preparatów witaminowych, suplementów, produktów wspierających prawidłową pracę serca. Dobór właściwych preparatów warto konsultować z lekarzem weterynarii. Najlepsze preparaty na serce dla psa będą dostępne w gabinetach weterynaryjnych. Warto zapytać lekarza o preparat Cardio-light dog, który w swoim składzie ma składniki o potwierdzonym działaniu kardioprotekcyjnym.

Dodaj opinię dla produktuCardio-light dog