Prawidłowa opieka nad naszym czworonożnym przyjacielem jest bardzo ważna. Każdy z opiekunów zdaje sobie sprawę z potrzeby stosowania odpowiednich karm, zapewnienia odpowiedniej aktywności fizycznej i regularnych wizyt u lekarza weterynarii, w celu kontroli stanu zdrowia naszego podopiecznego, wykonania szczepień i prowadzenia profilaktyki zdrowotnej. Równie ważnym elementem opieki jest odpowiednie zadbanie o skórę, a dokładnie o powłokę wspólną zwierzęcia.


Co kryje się pod tajemniczą nazwą - "powłoka wspólna"?

Jest to termin rzadko spotykany w codziennym życiu. Powłoka wspólna to nic innego jak zewnętrza warstwa ciała zwierzęcia, stanowiąca osłonę, odgraniczającą go od otoczenia. Główna funkcja jaką spełnia ta warstwa to ochrona przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, wiatrem, słońcem itp. oraz przed czynnikami mechanicznymi. Zatem skóra i jej wytwory, czyli: włosy, sierść, pazury to bardzo ważny element, którego nie możemy pominąć w opiece nad naszym zwierzakiem.

Problem skóry? Nie bagatelizuj go!

Bardzo ważne jest też to, by nie bagatelizować problemów skórnych u zwierząt i zawsze pozostawać pod kontrolą lekarza weterynarii. Nasilone drapanie, pojawienie się różnych zmian na ciele czworonoga, intensywne wypadanie sierści poza okresem linienia, należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem, w celu wykrycia przyczyn takich objawów. Oprócz leczenia tych objawów, lekarz może zalecić dodatkową suplementację dla zwierzęcia.

Jeśli dla ludzi, to nie dla zwierząt!

Na rynku produktów dla ludzi dostępna jest szeroka gama preparatów mających wspomóc naszą skórę oraz włosy. Produkty dla ludzi nie są jednak dedykowane naszym pupilom! Dlatego tak ważne jest, aby stosować preparaty o sprawdzonym, odpowiednim składzie. Skomponowane specjalnie dla potrzeb organizmu zwierzęcia, z substancjami o potwierdzonej skuteczności jeżeli chodzi o poprawę funkcjonowania skóry i sierści. Ważnym też jest, aby podawać preparaty odpowiedniej jakości, które zawierają składniki w odpowiednej formie chemicznej, możliwej do przyswojenia przez organizm zwierzęcia.

Na kłopoty Skinoxan

Skład linii preparatów Skinoxan odpowiada tak postawionym oczekiwaniom w stosunku do preparatów dla zwierząt. Skinoxan Cat oraz Skinoxan Dog zostały skomponowane przez doświadczonych lekarzy weterynarii, w celu wspomożenia prawidłowego odżywiania kota i psa. Zawartość cynku i biotyny, dwóch głównych składników produktu, została optymalnie dobrana. 
Niedobór cynku może skutkować powstawaniem procesów zapalnych w obrębie powłoki wspólnej. W przypadku długotrwałego niedoboru obserwuje się zaburzenia w procesie gojenia ran, nadmierne rogowacenie i łuszczenie się skóry, miejscowe wyłysienia. Niedobory biotyny (Witaminy B7) skutkują wyłysieniami, zaburzeniami struktury włosa, łuszczeniem się skóry, a także ropnymi zmianami na skórze. Dodatkowymi składnikami preparatów są: Witamina AKobalamina(Witamina B12), Kwas foliowy (Witamina B9), Pirydoksyna (Witamina B6), Witamina EWitamina B1 (tiamina), Ryboflawina (Witamina B2), Niacyna (Witamina B3) i Kwas pantotenowy (Witamina B5). Dzięki nim preparaty Skinoxan w sposób kompleksowy wspomagają odpowiedni stan skóry, sierści i pazurów.