Zamknij
  • Menu
  • Konto

Arthroxan dog 60 tabletek

Arthroxan dog to preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, zwłaszcza dla  osobników, u których występują dysfunkcje w obrębie układu kostno-stawowego, starszych i otyłych osobników, które narażone są na nadmierne obciążenie w obrębie stawów oraz dla ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego.

Magazyn: Niedostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
135,00 zł

Arthroxan dog

 

Arthroxan dog 60 tabletekArthroxan dog

Przeznaczenie Arthroxan dog

Preparat Arthroxan dog jest mieszanką paszową przeznaczoną do uzupełniania diety psów dorosłych i szczeniąt, a w szczególności osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego. Przeznaczony jest także dla starszych i otyłych osobników, które narażone są na nadmierne obciążenie w obrębie stawów oraz dla ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego. Arthroxan dog jest odpowiedni do uzupełniania diety psa po przebytych urazach lub operacjach w obrębie układu ruchu, w trakcie rekonwalescencji i rehabilitacji. 

Skład Arthroxan dog

Składniki Arthroxan dog wpierają układ kostno-stawowy psa, regenerację i funkcjonowanie chrząstki stawowej.

Kolagen natywny typu II tkolagen typu II to związek stanowiącym nawet 96% całkowitego kolagenu wchodzącego w skład tkanki chrzęstnej. Wykazuje on właściwości przeciwzapalne.

Glukozamina krystaliczna, która zawarta jest w preparacie Arthroxan dog, charakteryzuje się wysoką biodostępnością. Glukozamina jest elementem długołańcuchowych glikozaminoglikanów, a te z kolei stanową komponent strukturalny macierzy tkanki chrzęstnej. Ten związek odpowiada za hamowanie ekspresji genów, które są odpowiedzialne za produkcję mediatorów biorących udział w procesach zapalnych. Wykazuje również działanie antydegeneracyjne w obrębie stawów.

Siarczan chondroityny to komponent strukturalny tkanki chrzęstnej. Ma istotny wpływ na właściwą ruchomość stawów. Związek ten powoduje zwiększenie gęstości tkanki chrzęstnej, co z kolei wpływa na redukcję siły tarcia powierzchni stawowych.

Kwas hialuronowy to ważny składnik macierzy pozakomórkowej chrząstki oraz mazi stawowej. Jego właściwości obejmują zmniejszanie sił tarcia i modulowanie reakcji zapalnej w obrębie stawu.

 

Jak chronić układ kostno-stawowy psa?

Układ kostno-stawowy psa wymaga odpowiedniej troski. Ważną częścią profilaktyki jest dieta, która powinna zawierać składniki pozytywnie wpływające na budowę kośćca. Duży wpływ na sprawność psa ma występowanie nadwagi i otyłości u psów. Podwyższona masa ciała obciąża stawy, może być przyczyną ich zwyrodnienia. Pamiętajmy, że niektóre rasy psów, szczególnie osobniki ras dużych i olbrzymich, są predysponowane do występowania problemów związanych z układem ruchu. Dotyczy to często także osobników starszych.

Arthroxan dog

Jak rozpoznać, że pies ma problemy ze stawami?

Objawy, które mogą świadczyć o tym, że nasz pupil może mieć problemy ze stawami:

  • brak ochoty na spacery, zwłaszcza dłuższe, i inne formy aktywności fizycznej,,
  • unikanie wzmożonego ruchu, podskakiwania,
  • problemy z wchodzeniem lub ze schodzeniem po schodach,
  • zamiast siedzenia lub stania pupil wybiera leżenie,
  • trudności ze wstawaniem, drętwienie kończyn,
  • kulenie, nadmierne obciążanie jednej strony ciała, nierównomierne rozkładanie ciężaru ciała na łapach – „oszczędzanie” konkretnej łapy (lub łap),
  • sztywność ciała po długotrwałym leżeniu lub po spoczynku.

Co stosować "na stawy" dla psa?

Schorzenia w obrębie układu kostno-stawowego mogą być dla psa bolesne, bardzo często są źródłem dyskomfortu. Udaj się wtedy do lekarza weterynarii, najlepiej ortopedy. Lekarz weterynarii zbada pacjenta, zdiagnozuje i zaleci leczenie – pamiętaj, stosuj się do jego zaleceń. Istnieje wiele możliwości terapeutycznych, które pomogą pupilowi w powrocie do zdrowia. Wspieraj psa podając mu suplementy, które zawierają składniki o potwierdzonej skuteczności działania.

Najlepszy suplement na stawy to ten, który w składzie będzie zawierał w odpowiednich ilościach składniki naturalnie znajdujące się w samym stawie – znajdziesz je w preparacie Arthroxan dog. Są to: natywny kolagen typu II (kolagen typu II stanowi aż 96% kolagenu w tkance chrzęstnej), glukozaminę (najlepiej w formie krystalicznej – wysoka biodostępność), siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Te składniki działają kompleksowo: będą zarówno wspomagać odbudowę chorych stawów, jak i ograniczać ból stawów w powiązaniu z działaniem przeciwzapalnym.

Arthroxan dogArthroxan dog

Dawkowanie

Rekomendowana dawka Arthroxan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

Arthroxan dog

Arthroxan dog

Dodaj opinię dla produktuArthroxan dog 60 tabletek

Inni kupili również