Zamknij
  • Menu
  • Konto

Arthroxan cat 30 tabletek

Arthroxan cat to preparat dla kotów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności dla osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego, starszych i otyłych, szczególnie narażonych na wzmożone obciążenia w obrębie stawów. To preparat, który warto stosować u ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego.

Magazyn: Dostępny
Dostawa: Wysyłka 24h
121,00 zł

Arthroxan cat

 

Przeznaczenie Arthroxan cat

Preparat Arthroxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety kotów dorosłych i kociąt, w szczególności: osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego, osobników starszych i otyłych narażonych na nadmierne obciążenie stawów oraz ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego. Lekarz weterynarii może zalecić Arthroxan cat do uzupełniania diety Twojego kota w czasie rekonwalescencji i rehabilitacji po przebytych urazach lub operacjach w obrębie układu ruchu. Preparat ten stosowany jest również w celu wspomagania prawidłowego rozwoju kośćca oraz funkcjonowania układu ruchu.

Skład Arthroxan cat

Składniki zawarte w preparacie Arthoxan cat zabezpieczają chrząstkę stawową, pomagają w jej regeneracji oraz wspierają układ kostno-stawowy kota.

Kolagen natywny typu II to związek stanowiący nawet 96% całkowitego kolagenu wchodzącego w skład tkanki chrzęstnej. Wykazuje on właściwości przeciwzapalne.

Glukozamina krystaliczna zawarta w Arthroxan cat wykazuje wysoką biodostępność. Glukozamina wchodzi w skład długołańcuchowych glikozaminoglikanów, które są komponentem strukturalnym macierzy tkanki chrzęstnej. Związek ten hamuje ekspresję genów odpowiedzialnych za produkcję mediatorów biorących udział w procesach zapalnych i wykazuje działanie antydegeneracyjne w obrębie stawów.

Siarczan chondroityny jest komponentem strukturalnym tkanki chrzęstnej wpływającym na ruchomość stawów. Związek ten poprzez zwiększenie gęstości tkanki chrzęstnej redukuje siły tarcia powierzchni stawowych.

Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem macierzy pozakomórkowej chrząstki oraz mazi stawowej. Związek ten posiada właściwości zmniejszające siły tarcia. Moduluje również reakcję zapalną w obrębie stawu.

Arthroxan catArthroxan cat

Jak chronić układ kostno-stawowy kota?

Układ kostno-stawowy kotów wymaga odpowiedniej troski. Niezwykle istotną kwestią jest profilaktyka, której podstawowym elementem jest zbilansowana dieta, bogata w składniki wspierające prawidłową budowę kośćca. Jeśli u kota już pojawiają się problemy z układem kostno-stawowym, warto udać się po specjalistyczną poradę do lekarza weterynarii, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Uszkodzenie stawów u kota może być dla pupila bardzo niebezpieczne. Chrząstka stawowa jest tkanką dość słabo unaczynioną, przez co procesy naprawcze zachodzą powoli. Uszkodzenie nawet w jednym stawie (np. chore kolano u kota) może objawiać się bólem i kulawizną, co wiąże się z poważnym pogorszeniem komfortu życia zwierzaka. Stosowanie preparatu Arthroxan cat, wspiera prawidłowe odżywianie kotów,  które borykają się z problemami z układem kostno-stawowym.

Jak rozpoznać, że kot ma problemy ze stawami?

Problemy ze stawami u kota można często rozpoznać podczas uważnego obserwowania codziennego zachowania pupila. Objawy, które mogą świadczyć o tych problemach to:

  • problemy podczas chodzenia, utykanie, ból łap,
  • unikanie wzmożonej aktywności ruchowej,
  • problemy podczas chodzenia po schodach,
  • trudności ze zmianą pozycji, zwłaszcza przy wstawaniu,
  • drętwienie kończyn,
  • nadmierne obciążanie tylko jednej strony ciała, nierównomierne rozkładanie ciężaru ciała na łapach,
  • sztywnienie ciała po długotrwałym przebywaniu w jednej pozycji, np. po spoczynku.

Co stosować „na stawy” dla kota?

Problemy z układem kostno-stawowym u kota mogą być dla niego bardzo niebezpieczne i bolesne. Najważniejsza jest w tym przypadku profesjonalna diagnostyka i przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii dotyczących leczenia. Warto stosować odpowiednie suplementy diety, których skład ma potwierdzoną skuteczność działania.

Najlepszy suplement na stawy dla kota to ten, który w składzie, w odpowiednich ilościach, zawiera składniki, które naturalnie znajdują się w stawach. Mowa o: natywnym kolagenie typu II (kolagen typu II stanowi aż 96% kolagenu w tkance chrzęstnej), glukozaminie (najlepiej w formie krystalicznej – wysoka biodostępność), siarczanie chondroityny oraz kwasie hialuronowym. Składniki zawarte w takim produkcie zadziałają kompleksowo: będą zarówno wspomagać odbudowę chorych stawów jak i ograniczać ból stawów poprzez działanie przeciwzapalne.

Arthroxan catArthroxan cat

Dawkowanie

Dzienna rekomendowana porcja Arthroxan cat zależna jest od masy ciała kota. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

Arthroxan cat

Arthroxan cat

Dodaj opinię dla produktuArthroxan cat 30 tabletek

Inni kupili również