ZDROWIE

Zarażenie pasożytami - co warto wiedzieć?

Zarażenia pasożytami wiąże się z licznymi negatywnymi konsekwencjami, jedną z nich są niedobory żelaza, a w konsekwencji anemia.

Read More

W obecnych czasach psy traktowane są najczęściej jak członkowie rodziny. Oznacza to, że właściciel zna swojego pupila, jego zachowanie, upodobania. 

Read More
U psów stwierdzane są zakażenia Anaplasma phagocytophilum wywołującym anaplazmozę granulocytarną oraz Anaplasma platys wywołującą cykliczną trombocytopenię.
Read More

Kastracja, sterylizacja psów i kotów

Temat sterylizacji psów i kotów powraca w rozmowach lekarzy weterynarii z właścicielami pacjentów przy bardzo wielu okazjach, ale szczególnie często pojawia się wiosną. 

Read More

Choć nikt umyślnie nie poda pupilowi chemikaliów, do lekarzy często trafiają zwierzęta po zatruciu związkami chemicznymi, które w jakiś sposób znalazły się w ich otoczeniu. 

Read More

W naszym rejonie borelioza występuje rzadziej niż babeszjoza, jednak często jest z nią mylona przez właścicieli zwierząt. U psów ma najczęściej przebieg przewlekły z okresami zaostrzenia objawów.

Read More

Pupil sam w kuchni. Uwaga na winogrona!

Winogrona i ich przetwory (np. rodzynki) znane są głównie z toksyczności u psów, u których powodują ostrą niewydolność nerek. W przypadku kotów, sądzi się, że może występować podobna toksyczność. 

Read More
Babeszjoza psów jest wywoływana przez pierwotniaka Babesia canis. Jest to najpowszechniej występująca choroba przenoszona przez kleszcze u tego gatunku.
Read More
W ostatnich  latach gwałtownie wzrosła liczba występowania chorób pochodzenia odkleszczowego u psów i kotów. Czy można temu zaradzić?
Read More

Pupil sam w kuchni. Czekolada i kofeina

Czekolada znana z dobrego smaku, jest mniej znana z toksyczności u psów i kotów. Czy wiesz, że kilka tabliczek czekolady może stanowić dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo?
Read More

Twój czworonożny przyjaciel wsadził do pyszczka coś czego nie powinien? Połknął niebezpieczny przedmiot? Historia zna zdecydowanie więcej takich przypadków. 

Read More

W przypadku zdiagnozowanego nowotworu u psa, zwłaszcza rasowego, trzeba pamiętać o odpowiednim odżywianiu czworonoga. 

Read More

Nowotwór u kota. Co musisz wiedzieć?

Kot jako pacjent onkologiczny jest zdecydowanie bardziej wymagający niż pies. Dlaczego?
Read More
Czy pies warczący na nowego czworonoga i wygodnie układający się w jego legowisku jest zazdrosny? Niektórzy uważają, że tak.
Read More

Na rynku jest mnóstwo preparatów mających wspomóc naszą skórę oraz włosy. Produkty dla ludzi nie są jednak dedykowane naszym pupilom!

Read More

Twój zwierzak ma problem z drogami moczowymi?

Problem z dolnymi drogami moczowymi może dotyczyć każdego psa i kota. Jak możesz im pomóc?

Read More

logout

Close

logout

login

Close
login
Close